Etkinlik Takvimi
23.06.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk Üniversitesi Spor Kulübünde İlk Genel Kurul Heyecanı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 22.03.2017 13:11:00

 

 

Selçuk Üniversitesi Spor Kulübü Derneği’nin ilk genel kurul toplantısı, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantının açılışını yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Öğrencilerimizin yerel, ulusal, uluslararası müsabakalara katılmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu süreç içerisinde geleceğimizin milli sporcularımızın olimpiyat ve dünya şampiyonlarının yetişmesi için çalışmalar hedefliyoruz. Gençlik bir ülkenin geleceğidir ve her şeyidir. Milletimiz bize 95 bin evladını emanet etmiştir. Çocukların içerisinde gerçekten de çok yetenekli, spora yatkın olanlar var. Bunları doğru şekilde eğiterek ve yönlendirerek gelişmelerini sağlamış oluruz” dedi.

 

 

Selçuk Üniversitesi Binicilik Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda Selçuk Üniversitesi Spor Kulübü Derneği’nin divan kurulu başkanı, yönetim, disiplin ve denetim kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı.

 

 

BAYKAN, “ÜNİVERSİTE SPORA BİLİMSEL VE YÖNTEMSEL YAKLAŞIMLAR GETİRİYOR”

 

Yetenekli sporcuların keşfedilip yetiştirilmesi adına bu kulübü önemsediğini söyleyen Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, “Konya’nın 30 yıllık spor tarihini yaşayan ve medyadan takip ederek iyi bilen birisiyim. Rektörümüzün spora bakış açısı, sporun ifade ettikleri, milli birlik ve beraberliği sağladığı faydalar gözönünde bulundurulursa tekrar kulübün faaliyete başlamasına destek vermesi bizim için mutluluk verici. Selçuk Üniversitesi bünyesinde birçok başarılı spor adamları ve başarılı sporcular çıktı. Aramızda bulunan federasyon başkanlarımız da var. Federasyonların eğitim, denetim, disiplin kurulları gibi pek çok yerde başarılı çalışmalar yaptılar ve halen yapıyorlar. Profesyonel liglerde, bugünkü adıyla PTT 1’inci ligde futbol takımı çıktı. Bugün tekrar bir başlangıç yapılması çok önemli. Üniversitelerimizin sporun içinde olması daha bilimsel, daha yöntemsel yaklaşımları birlikte getiriyor. Başarılı sporcularımızı n sadece Spor Bilimleri Fakültesi’nden değil diğer bölümlerimizden yetenekli öğrencilerimizin de belirlenmesi adına bu kuruluşu önemsiyoruz. Bölgesel yetenek taramaları yapması ve bölgenin yetenekli sporcularını keşfetmesi adına önemsiyoruz” diye konuştu.

 

 

REKTÖR ŞAHİN, “YETENEKLİ GENÇLERİMİZİ ÜLKE SPORUNA KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İl Spor Müdürlükleri ile birlikte faaliyet yürütüldüğünü ifade eden Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda hedefimiz Selçuk Üniversitesi bünyesinde eğitim gören yetenekli öğrencilerimizin spor yapmaları için zemin ve imkan hazırlamaktır. Ülkemizdeki sporcuların çoğu tesadüfi olarak sokaktan yetişerek milli ve uluslararası şampiyonluklar alıyor. Gençlerimizin daha düzgün, daha bilimsel anlamda spor yapabilmelerinin altyapısını sağlamak istiyoruz. Gençlerimiz arasındaki yetenekli sporcularımızı bulup ülke sporuna kazandırmayı amaçlıyoruz. Tabi ki bunlar arasında milli sporcular çıksın istiyoruz. Zaten halter ve taekwondo alanından başarılı çalışmalarımız var ve federasyon başkanları da üniversitemiz öğretim üyelerinden oluşuyor. Bunu diğer spor dallarına da yayma çabamız var.  Olimpiyat ve dünya şampiyonları çıksın istiyoruz. Var olan yetenekler en iyi şekilde değerlendirilsin istiyoruz. Genel Müdürümüz de bizi yalnız bırakmayarak sporu ne kadar önemsediğini gösterdi. Güzel çalışmalara ve faaliyetlere imza atmak için bu yola çıktık” dedi.

 

 

REKTÖR ŞAHİN, “TALEPLERE VE YETENEKLERE GÖRE ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”

 

 Ulusal anlamda propagandaların yapılabilmesi ve moral veren sportif aktivitelerin gerçekleştirilmesinin gerekli olduğunu aktaran Rektör Prof. Dr. Şahin, “Ülke sporumuz adına da önemli bir faaliyet alanının içine girdiğimizi düşünüyorum. Başarıların ülkemiz adına ne kadar gerekli olduğunun farkındayız. Futbol ve basketbol önceliğimizdir. Bunun ötesinde bireysel sporlarda da önemli çalışmalar yapmayı hedefliyoruz.  Okçuluk, güreş, eskrim gibi spor dallarında da çalışmalar yapacağız. Ama taleplere ve yeteneklere göre de spor dallarında çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu.

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk