Etkinlik Takvimi
23.06.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Kreatif Dokunuşlar Sanatseverlerle Buluştu
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 28.03.2017 13:45:00

 

 

Selçuk Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şerife Yıldız'ın "Kreatif Dokunuşlar" isimli sergisi Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka'nın katılımıyla açıldı.

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda açılan sergide 16 eser sergilendi.

 

 

YILDIZ, "HERKESİN KENDİNDEN BİR PARÇA BULACAKLARINA İNANIYORUM"

Kadının içinde bulunduğu ruhsal durumu anlatan eserlerden oluşan sergide bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Yıldız, "Eserlerimde kadının yaratıcı tarafından etkilenip toplumdaki acılarını, serzenişlerini, tutsaklıklarını, cinsel kimliğini ortaya koyan tasarımlarımı sergiledim. Tasarımlarda bantlar kadının tutsaklığını ve serzenişlerini simgelemektedir. Kadın hakkında bilinenlerin ötesinde eski ve yeni farklılıkları yakalayarak günümüz trendlerini içinde barındıran, alışılmışın dışındaki farklılıkları yakalayarak, deneyerek eserlerimi oluşturdum. Eserlerimi drapaj yöntemiyle deneysel biçimde çalıştım. Eserlerime isim vermedim çünkü herkesin kendinden bir parça bulacaklarına inanıyorum" diye konuştu.

 

PROF . DR. OKKA, "SANATSIZ TOPLUM OLMAZ"

Serginin açılışını gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka ise "Selçuk Üniversitesi çok büyük bir üniversite. Bu yıl 42'nci yılımızı kutlayacağız. Fakültelerimiz son derece gelişmiş. Geçtiğimiz hafta da Güzel Sanatlar Fakültemizde çok güzel bir sergi açılışında bulunduk. Bugün yine "Kreatif Dokunuşlar" isimli çok güzel bir sergimiz var. Bu üniversite-sanayi işbirliği açısından da öğrencilerimizin hayata alıştırılması açısından da son derece önemli. Bu tür faaliyetleri son derece faydalı buluyorum ve önemsiyorum. Üniversite bir bütündür. Sanata ilginin olması çok önemli. Sanatsız toplum olmaz. Medeniyetin beşiği sanattır ama milli ve manevi değerlerimize, ahlaka uygun olması kaydıyla. Her türlü sanata desteğimiz olacaktır. Üniversitemiz ayrıca girişimcilikte bir markadır. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantıda sanayi ve ticaret odalarımız ve borsalarımız toplandık ve ne yapabiliriz öğrencilerimizle diye konuştuk. Çarşamba günü yine bir toplantımız var. Çeşitli sanatsal etkinliklerimiz var. Bugün akşam tiyatro topluluklarımızın gösterileri var. Özellikle üniversitemiz Halk Oyunları Topluluğumuzun önemli başarıları var. Spor takımımız kuruldu. Netice itibariyle kökleşmiş ve kurumsallaşmış bir üniversitenin olduğunu görmek insanları mutlu ediyor. Bu son derece güzel. Gelecek kuşaklara eserler bırakmak adına da çok güzel olduğunu düşünüyorum" dedi.

 

                                  

 

Açılışın ardından, Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin müzik dinletisi eşliğinde misafirler eserleri inceledi. Sergi, 3 Nisan'a kadar sanatseverlere açık olacak.

 

 

 

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk