ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI
Öğrenci Alınması

Güncelleme Tarihi (03.03.2020)

 ***Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokullarında bulunan mevcut bölümlere ilk defa öğrenci alınması  veya yeni bölüm/program açılması ve açılacak bölüm/programa öğrenci alınması tekliflerinde aşağıdaki formlar doldurulduktan sonra, ayrıntılı gerekçeli Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Kararı ile Başkanlığımıza pdf (imzalanan formun taratılmış olanı) ve word olarak EBYS ile gönderilecektir.

**** Meslek Yüksekokullarımız tekliflerini doğrudan Başkanlığımıza değil Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğüne gönderecektir. Yazılar Başkanlığımıza Koordinatörlük aracılığı ile gelecektir.

***Programla İlgili Form, Word olarak gönderilecektir. PDF'ye çevirmeye gerek yoktur.

***Bilgi Formu, hem word olarak hem de imzalı nüshası taranarak PDF olarak gönderilecektir.

***İlk defa bölüm/program açılıp açılacak olan programa öğrenci alınması tekliflerinde Bölüm/Program açma formu ile birlikte bu formlar da doldurulacaktır.

***Öğrenci Alınması ile ilgili Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Kararına öğrencinin hangi eğitim-öğretim yılından itibaren alınacağı ve kaç öğrenci alınacağı yazılmalıdır. Bu bilgilerin yer almadığı teklif yazıları iade edilir.

***Yazılar ve formlar EBSYS'den gönderildikten sonra fiziki olarak çıktılarının gönderilmesine gerek yoktur.

***Başvuru yapılırken bölüm/programda kayıtlı öğretim elemalarının YÖKSİS'te bulunan özgeçmişlerinin güncel olması gerekmektedir. Başvurudan önce öğretim elemanlarına bilgi verilmesi, sistemden bilgi güncellemerinin yapılmasının sağlanması gerekmektedir. Öğretim elemanlarının özgeçmiş bilgileri eksik ve güncel olmayan teklifler YÖK tarafından iade edilmektedir.

***Başvuru yapılan bölüm/program altında bulunan (kadrosu o bölüm/programda bulunan) öğretim elemanı sayısı yetersiz ise ve ya o bölüm/program kadrosunda hiç öğretim elemanı bulunmuyor ise yapılan başvuru YÖK tarafından iade edilmektedir.

 ***Yapılacak teklif sayısı iki ve daha fazla ise fomlar bir klasör içerisinde toplanıp .rar olarak sıkıştırılıp EBYS' ye eklenerek gönderilebilir. 

Öğrenci Alınması Bilgi Formu

Program Bilgi Formu